DIABETOLOGIA

  • Specjalizuję się w edukacji żywieniowej w przypadkach cukrzycy typu 1 oraz typu 2, cukrzycy ciężarnych, liczeniu wymienników węglowodanowych, tłuszczowych, białkowych oraz liczeniu wymienników białkowo-tłuszczowych do pompy insulinowej. Układam dietę w chorobach insulinozależnych. Konsultuje cukrzyków z otyłością i niedowagą.

OTYŁOŚĆ I NIEDOWAGA

  • Konsultuję pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi chcących schudnąć lub przybrać na wadze. Analizując wyniki badań układam indywidualne diety na podstawie osobistego wywiadu żywieniowego.

NOWOTWORY I PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA

  • Konsultacje dietetyczne po zabiegach operacyjnych, w trakcie chemio- i radio-terapii. Diety wspomagające odporność i kondycję po zabiegach. Edukacja żywieniowa na temat profilaktyki nowotworowej

ŻYWIENIE KOBIET CIĘŻARNYCH ORAZ KARMIĄCYCH

  • Ciąża i karmienie to wzmożony wysiłek dla organizmu. Konsultuję ciężarne otyłe, z niedowagą, cukrzycą ciążową lub zaburzeniami tolerancji glukozy. Dobieram pełnowartościową dietę o indywidualnie dobranej kaloryczności. Szczególnie staje się to istotne przy zagrożeniu utrzymania ciąży jak również w przypadku cukrzycy ciążowej. Zagrożenie matki cukrzycą lub postać jawna cukrzycy to szereg powikłań zdrowotnych nie tylko dla matki, ale przede wszystkim dla płodu.

CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA I MIAŻDŻYCA

  • Zalecając odpowiednie żywienie wspomagam w sposób naturalny obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz reguluje poziom innych ważnych parametrów we krwi. Tym samym pacjent ma wpływ na stan układu krążenia co pozwala ograniczyć ilość stosowanych leków

CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO

  • Dietoterapia i dieto profilaktyka kamicy nerkowej, przewlekłej niewydolności nerek, dny moczanowej i nefropatii cukrzycowej.


CHOROBY UKŁADU POKARMOWEGO

  • Przy pomocy odpowiedniej diety wspomagam leczenie zapalenia trzustki, wątroby, śluzówki żołądka, wspomagam leczenie wrzodów, nieswoistego zapalenia jelit, choroby Crohna i celiakii, skracając czas rekonwalescencji po zabiegach jak również eliminując przyczyny ich powstawania.

UKŁADANIE INDYWIDUALNYCH DIET

  • Istnieje możliwość na indywidualne zamówienie pacjenta rozpisanie jadłospisu na kilka dni z dostosowaniem składu i ceny produktów do możliwości finansowych pacjenta.