W czym mogę pomóc?

DIABETOLOGIA

Specjalizuję się w edukacji żywieniowej w chorobach takich jak cukrzycy typu 1 i typu 2, cukrzycy ciężarnych. Pomagam w liczeniu wymienników węglowodanowych, tłuszczowych, białkowych oraz wymienników białkowo-tłuszczowych do pompy insulinowej. Ustalam zalecenia żywieniowe w chorobach insulinozależnych. Konsultuje pacjentów chorujących na cukrzyce, otyłość i niedowagę.

ŻYWIENIE KOBIET CIĘŻARNYCH ORAZ KARMIĄCYCH

Ciąża i karmienie to wzmożony wysiłek dla organizmu. Konsultuję ciężarne otyłe, z niedowagą, cukrzycą ciążową lub zaburzeniami tolerancji glukozy. Dobieram pełnowartościową dietę o indywidualnie dobranej kaloryczności. Szczególnie staje się to istotne przy zagrożeniu utrzymania ciąży jak również w przypadku cukrzycy ciążowej. Zagrożenie matki cukrzycą lub postać jawna cukrzycy to szereg powikłań zdrowotnych nie tylko dla matki, ale przede wszystkim dla płodu.

NOWOTWORY I PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA

Konsultacje dietetyczne po zabiegach operacyjnych, w trakcie chemio- i radio-terapii. Diety wspomagające odporność i kondycję po zabiegach. Edukacja żywieniowa na temat profilaktyki nowotworowej

CHOROBY UKŁADU POKARMOWEGO

Przy pomocy odpowiedniej diety wspomagam leczenie zapalenia trzustki, wątroby, śluzówki żołądka, wspomagam leczenie wrzodów, nieswoistego zapalenia jelit, choroby Crohna i celiakii, skracając czas rekonwalescencji po zabiegach jak również eliminując przyczyny ich powstawania.

CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA I MIAŻDŻYCA

Zalecając odpowiednie żywienie wspomagam w sposób naturalny obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz reguluje poziom innych ważnych parametrów we krwi. Tym samym pacjent ma wpływ na stan układu krążenia co pozwala ograniczyć ilość stosowanych leków

OTYŁOŚĆ I NIEDOWAGA

Konsultuję pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi chcących schudnąć lub przybrać na wadze. Analizując wyniki badań laboratoryjnych ustalam zalecenia dietetyczne na podstawie indywidualnego wywiadu żywieniowego.

CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO

Dietoterapia i dietoprofilaktyka kamicy nerkowej, przewlekłej niewydolności nerek, dny moczanowej i nefropatii cukrzycowej.

UKŁADANIE INDYWIDUALNYCH DIET

Istnieje możliwość na indywidualne zamówienie pacjenta rozpisanie jadłospisu na kilka dni z dostosowaniem składu i ceny produktów do możliwości finansowych pacjenta.